Regulamin

• autor: HLSicienka, 2017-11-16 17:42

W załączniku zamieściliśmy regulamin na sezon 2017/2018.

Zasady rozgrywek

1. Rozgrywki toczyć się będą w I lidze w systemie „każdy z każdym” bez rewanżów 2 x 15 minut.
2. Nie ma możliwości zmiany terminu meczu.
3. Drugi walkower eliminuje drużynę z rozgrywek.
4. O kolejności miejsc decyduje:
- ilość zdobytych punktów,
- bezpośredni pojedynek,
- korzystniejsza różnica bramek,
- większa ilość zdobytych bramek.

Zawodnicy

1. W rozgrywkach mogą uczestniczyć zawodnicy po ukończeniu 16 roku życia.
2. Zawodnicy, którzy nie ukończyli 18 lat mają obowiązek przedstawić organizatorom na piśmie zgodę opiekunów prawnych (rodziców) na grę w Halowej Lidze Sicienka.
3. W każdym zespole może grać nieograniczona ilość zawodników zrzeszonych.
4. W rozgrywkach mogą uczestniczyć zawodnicy zameldowani poza gminą Sicienko.
5. Wszyscy uczestnicy HLS grają na własną odpowiedzialność (własne ubezpieczenie).
6. Każda drużyna może zgłosić do rozgrywek maksymalnie 15 zawodników.
7. Nie ma możliwości dobierania zawodników w trakcie trwania rozgrywek.

Przepisy

W czasie rozgrywek HLS obowiązują przepisy PZPN z wyjątkiem wymienionych niżej:
- zakaz gry wślizgiem (za wyjątkiem bramkarza),
- odległość przeciwnika od piłki przy rzucie wolnym, aucie, rzucie rożnym wynosi 4 m,
- wszystkie rzuty wolne są bezpośrednie i mogą być wykonywane bez gwizdka sędziego, z wyjątkiem gdy sędzia wskaże jednoznacznie na grę po gwizdku (ustawienie muru),
- nie obowiązuje przepis o spalonym,
- zmiany zawodników mogą być przeprowadzane tylko w strefie zmian w systemie hokejowym,
- wykonywanie autu będzie się odbywać tylko z jednej strony przy drabinkach (ławkach dla kibiców),
- każde umyślne pchnięcie przeciwnika w barierki będzie skutkowało żółtą kartką.
Faule akumulowane: pierwsze cztery faule, które popełnia dana drużyna podczas jednej połowy meczu, karanych jest rzutami wolnymi bezpośrednimi. Przy rzutach wolnych drużyna broniąca ma prawo do ustawienia muru obronnego, przy założeniu, że wszyscy zawodnicy muszą znajdować się przynajmniej 4 m od piłki zanim zostanie wznowiona gra. Bramka może zostać zdobyta także bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Począwszy od piątego przewinienia drużyny, i każdy następny faul drużyna przeciwna wykonuje przedłużony rzut karny. Piłkę należy ustawić w drugim punkcie karnym i zawodnik uderza ją bezpośrednio na bramkę. Pomiędzy bramką a piłką nie może znajdować się żaden inny zawodnik z wyjątkiem bramkarza drużyny przeciwnej. Faule kasują się po pierwszej połowie.

Kary

1. Kary indywidualne w trakcie meczu:
-  pierwsza żółta kartka bez konsekwencji dla zawodnika,
-  druga żółta i w efekcie czerwona - usunięcie z boiska do końca spotkania. Drużyna gra w osłabieniu do chwili straty bramki lub przez okres 5 minut.
2. Zawodnik ukarany w trakcie rozgrywek trzecią żółtą kartką pauzuje jeden mecz.
3. Zawodnik ukarany bezpośrednio czerwoną kartką pauzuje jeden mecz. Organizator ma prawo zwiększyć karę w zależności od rodzaju przewinienia zawodnika.
4. W przypadku naruszenia nietykalności cielesnej sędziego następuje dyskwalifikacja zawodnika z turnieju oraz ze wszystkich edycji HLS.